Pravieniškių kaimo gatvelėmis žingsniavo Trys karaliai

Straipsnis apie Trijų Karalių eiseną Pravieniškių kaime 2023 m. sausio 10 d., Kaišiadorių rajono laikraštyje ,,Atspindžiai”.

TRIJŲ KARALIŲ DIENOS vakarą Pravieniškių kaimo gatvelėmis ir laukais skambėjo keliaujančių išminčių giesmė: „Jau trys karaliai, jau trys karaliai iš rytų atėjo. Dovanas brangias, dovanas brangias Viešpačiui sudėjo…“

Karaliai užsuko į seniūniją, ir vos suspėjo pasveikinti po dienos darbų išskubantį seniūną Kęstutį Marcinkevičių. Pravėrę bibliotekos duris, giesme ir karališkomis dovanomis nustebino ten buvusį lankytoją ir bibliotekininkę Marytę Drulienę. Spaudžiant 12 laipsnių šaltukui, žmonės pro langus stebėjo, gatve einančius Karalius, lydimus Žvaigždės, mojavo giedantiems daugiabučių kiemuose bei sustojusiems pasidžiaugti kaimo eglute.

Gražiomis dekoracijomis išpuoštas Pravieniškių lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ kiemas bei šviesos languose viliojo karališką svitą aplankyti įstaigos kolektyvą. Kiek nuostabos, džiaugsmo vaikučiams ir pedagogėms suteikė karalių apsilankymas, palinkėjimai ir dovanos!

Karaliai aplankė ir atokesnėse sodybose gyvenančius pravieniškiečius, pasveikindami giesme, oracija ir ant durų palikdami apsilankymo ženklus +K+M+B- tris pirmąsias karalių vardų raides ir kryželius.

Linkime, kad Kasparo dovanoti smilkalai teiktų dievišką palaimą, išmintį, švelnumą, Merkelio auksinis žaislelis neštų namams gausos, Baltazaro pateptas aliejus suteiktų sveikatos ir ilgus gyvenimo metus.

 
Teksto autorė Aušra Radzevičienė
 
https://www.atspindziai.lt/pravieniskiu-kaimo-gatvelemis-zingsniavo-trys-karaliai