Gabrielės Šermukšnytės ir Vladimiro Mackevičiaus darbų paroda ,,Artimas tolis”

  

                Gabrielės Šermukšnytės ir Vladimiro Mackevičiaus

         darbų paroda
         ,,Artimas tolis”

 

       Tandeminėje parodoje „Artimas tolis“ pristatomi dviejų menininkų:Gabrielės Šermukšnytės ir Vladimiro Mackevičiaus darbai. Darbų ekspozicijos konstruktas pristatomas dialogo pavidalu. Tai ne tik skirtingų disciplinų meno kūrinių akistata, bet ir skirtingų žodžių tą pačią tema kontaktas.

       Gabrielės Šermukšnytės tapybos darbuose galima įžvelgti pozityvią vidinio tapytojos pasaulio išraišką. Pastelinių ir ryškių spalvų sandūra, magiški motyvai bei įvairūs elementai iš menininkės gyvenimo paverčia jos tapybą daugiatemę. Tapyba, kurioje norisi pabūti. Mįslės, kurias norisi įminti.

       Vladimiro Mackevičiaus readymade meno objektai, atvirkščiai, kalba apie nūdienos procesus iš nepatogios, kartais negatyvumo turinčios perspektyvos. Menininko kūriniai – tarsi elementai, verčiantys padaryti gyvenimo buhalteriją, peržvelgti savo veiksmus, užduoti klausimus visų pirma – sau.

       Iš esmės, šis kontaversiškas kūrinių dialogas nukreiptas tą pačią kryptimi.Menininkai atkreipia dėmesį į tai kaip svarbu šiomis dienomis išsaugoti savyje žmogų. Mūsų kasdienybė pilna mus blaškančių informacinių srautų, nereikalingų pagundų bei procesų, tolinančių mus nuo mūsų pačių. Neretai tampame tokiomis savo versijomis, kuriomis tikrai nenorėtume būti. Prarasdami pusiausvyrą ir vidinę taiką vis ieškome naujų kelių į save, tačiau vis dar žaidžiame slėpynes su tiesa. Vis dar įsiskolinę laikui, gamtai ir rytojui. Vis labiau vartojame laimę, ir vis mažiau ją gaminame.

       Ši paroda apie taiką, apie artumą, kuris neleistų nutolti nuo tikrojo savęs, neleistų nutolti nuo tikrų prioritetų. Apie vidinę taiką, kurioje žmogus randa dialogą su savimi, randa būdą priartėti ir atskleisti savo gamtą, išsaugoti vidinį pasaulį bei apsaugoti jį nuo išorinių pavojų: informacinių, sąmonės sukurtų ir kitų.

Teksto autorius Vladimiras Mackevičius

                                                                                                                                                           2023 m.                                                   

Parodos akimirkos:

   

     

Daugiau informacijos apie autorius rasite čia :

Apie

https://www.lrt.lt/tema/vladimiras-mackevicius