Žolinės Dovainonyse

Atėjo metas tarp vasaros ir rudens. Rytai mus vis dažniau pasitinka apsikloję balto rūko skraiste, čirškia žiogai, o vakarai dvelkia rudeniška gaiva ir drėgme… Priartėjo Žolinė – diena, kuomet švenčiama visuotinė augmenijos branda ir dėkojama už naują derlių.
Nuo pagonybės laikų likusi Žolinė, įvedus krikščionybę, buvo sutapatinta su bažnytine švente – švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena. Pasakojama, kad po Kristaus nukryžiavimo jo motina liko gyventi pas apaštalą Joną. Po Marijos mirties apaštalai budėjo prie jos kapo, bet vietoj kūno kape rado tik žolynų pilną karstą – Mergelė Marija buvo paimta į dangų. Tam atminti šventintos Žolinių puokštės laikomos namuose, kad nutikus laidotuvėms būtų ką įdėti į karsto pagalvėlę – velioniui palydėti Dievo Motinos parodytu keliu.
Šiandien Dovainonių salėje šventėme artėjančią Žolinę. Erdvė kvepėjo ką tik nuskintų žolynų aromatu, degė žvakės ir tvyrojo nepaprastai jauki atmosfera. Taip gera buvo matyti kaip į šventinę edukaciją renkasi šio krašto žmonės, nešini savo užaugintų ir surištų žolynų puokštelėmis.
Džiaugiamės, kad šį nuostabų rytą Rumšiškių parapijos klebonas Gintas Rumševičius buvo kartu su mumis ir dovanojo daug prasmingų žodžių, pašventino suneštus žolynus. Dėkojome, kad esame ir galime džiaugtis motinos žemės mums duotomis gėrybėmis, dalintis geru žodžiu, žiniomis, tiesiog bendrauti, kas šiuo metu yra mums taip svarbu ir reikalinga.
Šį rytą keletą dainų susirinkusiems padainavo Rumšiškių kultūros centro Dovainonių salės moterų vokalinio ansamblio „Vija” (vad. Modesta Kalinauskienė) merginos. Nuostabią edukaciją mums padovanojo žolininkė – edukatorė Jurgita Treinytė, kuriai esame be galo už ją dėkingi.
Rytas buvo tikrai labai prasmingas, pilnas geros energijos, gerų emocijų, šypsenų, širdžių šilumos ir daug daug žolynų. 🙂 🌱🌻💐🌸🌼
Dėkojame visiems dalyvavusiems! 🤗❤️
Nuotraukų autorė Vaida Kirelytė