„Praviena“ Lietuvos liaudies buities muziejaus Oninių šventėje!

🌾🌾🌾Atėjo auksu žėrintis, įvairiais kvapais kvepiantis laikas – derliaus laikas, kuomet gamta mums dovanoja savo dovanas kaip atlygį. Ji atveria savo aruodus ir dalina, dalina, dalina. O mes imame, krauname į savo klėtis, turtėjame, džiaugiamės, bet ar mokame saugoti, nepamirštame nusilenkti, padėkoti?
Jau 12 vasarų kasmet Lietuvos liaudies buities muziejus tęsia ir puoselėja senąsias rugiapjūtės tradicijas. Oninių dienoje sveikinamos ne tik varduvininkės, bet kviečiama į rugių lauką pabandyti nukirsti pradalgį, surišti pėdą, sustatyti gubą, nusipinti vainiką, sužinoti kas yra „jievaras“, padainuoti rugiapjūtės dainų – prisiliesti prie ilgo ir sudėtingo duonelės kelio.
Didžiuokimės, kad sustojome ten, kur svarbiausia. Kad yra žmonių, kurie vis dar prisimena ir gali perduoti kitiems, gali kalbėti tradicijų kalba, vertybių kalba. Ypatingai branginu ir dėkoju Rumšiškių kultūros centro folkloro ansamblio „Praviena“ dainininkėms ir jų šeimų nariams už sunkiai žodžiais nusakomą kantrybę, triūsą, išmintį ir patirtį, asmeninį laiką, skirtą kilniems tikslams.
Už akimirkų sustabdymą ir įamžinimą, neatlygintiną ir pasiaukojantį darbą, kaupiant ansamblio archyvinę medžiagą nuoširdžiausiai dėkojam Leonui Vytautui Glinskiui, Kęstučiui Radzevičiui, Algimantui Babkauskui.
Tebūna Jūsų šeimų aruodai pilni brangiausio derliaus – meilės, tikėjimo, sveikatos ir vilties!
Ernesta Žiūkienė, RKC folkloro ansamblio „Praviena“ vadovė
Nuotraukų autorius Kęstutis Radzevičius