Karaliaus dukters sapnas: senosios Europos tautų melodijos

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Karaliaus dukters sapnas: senosios Europos tautų melodijos

balandžio 4 @ 18:00 - 20:00

Karaliaus dukters sapnas: Senosios Europos tautų melodijos – tai muzikinė programa, kurią sudarė Renata Dubinskaitė, surinkusi gražiausias senąsias dainas iš viso Europos žemyno – liaudies dainas arba nežinomų autorių kūrinius, artimus liaudies muzikai, taip sujungdama rašytinę ir žodinę muzikos tradicijas. Šioje programoje skamba ispanų, portugalų, sefardų (Ispanijos žydų), prancūzų, italų, rumunų, bulgarų, ukrainiečių, lietuvių, vokiečių, norvegų, anglų, airių ir kitų tautų kūriniai.

Tai muzikinė kelionė po senąjį Europos žemyną, susipažįstant su skirtingoms tautoms būdingomis melodijomis, harmonija, ritmika ir pasakojimais apie meilę ir karą, gyvenimo džiaugsmus ir vargus.

Programoje dainos atliekamos net 14 Europos kalbų ir dialektų, kiekviena daina koncertuose trumpai pristatoma. Kadangi programos sudarytoja yra senosios muzikos atlikėja, interpretuojant kūrinius pasitelkiami senajai muzikai būdingi metodai perteikti pasakojimus – siekiama išryškinti teksto prasmę, draminius momentus taikant ekspresyvias muzikinės retorikos priemones (tuo tarpu folkloro tradicijoje dažniausiai daina nuo pradžios iki pabaigos sudainuojama viena nuotaika).

Skirtingiems dainos posmams pasitelkiama skirtinga instrumentuotė, tempai, stilistika, melodijos puošiamos diminucijomis ir ornamentais. Didžiulį kūrybinį indėlį į šią programą įnešė Lietuvoje gyvenantis belgų kilmės klasikinės gitaros atlikėjas ir kompozitorius, dainininkas Chris Ruebens, sukūręs visiems kūriniams aranžuotes gitarai ir ukulelei, o kai kurioms dainoms – ir pritariantį antrą balsą. Ruebens labai subtiliai moduliavo, sušiuolaikinio jau užrašytų dainų harmoniją, o daugumai liaudies dainų sukūrė visiškai originalų pritarimą, kuriame jautriai derinamas senovinis ir šiuolaikinis skambesys. Programą taip pat praturtina multi-instrumentalistas, kompozitorius ir džiazo atlikėjas Remigijus Rančys, kuris groja saksofonais, fleita, melodionu ir perkusiniais instrumentais. Kai kur jis subtiliai pritaria vokalui, sukurdamas savitą kontrapunktą balsui, o intrumentiniuose epizoduose senąsias melodijas išplėtoja į svaigias džiazines improvizacijas.

Atlkėjai:
Renata Dubinskaitė – balsas, programos sudarytoja
Chris Ruebens – gitara, balsas, aranžuotės
Remis Rančys – saksofonas, fleita, melodionas, perkusija

 

Programa:

SENOVĖS GRAIKIJA. Sekilos epitafija

ISPANIJOS SEFARDAI. El sueno de la hija

PRANCŪZIJA. Quand je menais mes chevaux boire

TRANSILVANIJA. Pana cand nu te iubeam

PORTUGALIJA. O mar enrola na areia

ITALIJA. Stu criatu

UKRAINA. S nami bogo

VOKIETIJA. Es ist ein Ros entsprungen

ISPANIJA. Vuestros ojos tienen d’amor no sé qué

BULGARIJA. Zableyalo mi agance

ANGLIJA. Green sleeves

SPANIJOS SEFARDAI. La Rosa enflorece

NORVEGIJA. Rolandskvadet

AIRIJA. Mo Ghile Mear

LIETUVA. Raibi gaideliai giedojo

Informacija

Data:
balandžio 4
Laikas:
18:00 - 20:00

Vieta

Rumšiškių kultūros centras