„Pajūrio teatrų kūrybos pristatymas Rumšiškėse“ kviečia į nepamirštamą teatro patirtį

Šį rudenį Rumšiškių kultūros centras kviečia į išskirtinį kultūros projektą „Pajūrio teatrų kūrybos pristatymas Rumšiškėse“, bendrai finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos ir Kaišiadorių r. savivaldybės. Šis tęstinis projektas vyksta jau penktą kartą ir suteikia galimybę vietos gyventojams bei svečiams susipažinti su vakarų Lietuvos profesionalių teatrų darbais.

Spalio – lapkričio mėnesiais Rumšiškių kultūros centre bus parodyti trys nemokami skirtingų žanrų spektakliai, taip pat vyks teatro edukacinė programa – Rumšiškės taps profesionalaus teatro oaze, kurioje žiūrovai galės ne tik stebėti, bet ir aktyviai įsitraukti į teatro veiklas.

 

Programoje – ir šypsenos, ir gilios mintys

Vienas svarbiausių projekto akcentų – lapkričio 28 d. vyksiantis Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Gyvenimas dar prieš akis“. Šiame spektaklyje gilinamasi į gyvenimo pokyčius, kuriuos patiriame nuo paauglystės iki brandos. Spektaklis paliečia temas, su kuriomis susiduriame visi – tai savęs ieškojimas ir suaugimo procesas. Kada ir nuo ko prasideda paauglystė? Kada ir kodėl ji baigiasi? Ar 18-os sulaukęs žmogus jau yra suaugęs? Ką daryti, jei esi suaugęs 13-os, o ką, jei savarankišku nesijauti ir sulaukęs 30-ies? Tai ne tik jauniems žmonėms skirti klausimai – šis spektaklis bus įdomus ir tiems, kurie jau perėjo šį gyvenimo etapą, bet vis dar ieško atsakymų.

Vaikams ir paaugliams skirtas spektaklis „Pirštinė“, kurį lapkričio 17 d. pristatys „Taško“ teatras, bus šiek tiek lengvesnio tono, bet ne mažiau prasmingas. Įkvėptas ukrainiečių liaudies pasakos, šis spektaklis su šypsena privers susimąstyti apie žmonių savanaudiškumą, empatijos trūkumą ir bendrystės svarbą. Komedijos veiksmo ašis – penki gyvūnai, kurie miške randa žmogaus pamestą pirštinę ir kiekvienas svajoja ją pasisavinti. „Pirštinė“ – tai komiškas, bet prasmingas pasakojimas apie vienybę. Nors spektaklis skirtas jaunajai auditorijai, tačiau nustojus juoktis privers susimąstyti ir suaugusius.

Trečiasis spektaklis, „Menas“, taip pat Klaipėdos jaunimo teatro kūrinys, kelia klausimus apie draugystės ir meno vertę. Kiek vertas yra garsaus menininko tapytas paveikslas? O kiek verta draugystė, kai išsiskiria nuomonės ir įsitikinimai? Šie klausimai spalio 10 d. bus gvildenami juokingame ir nenuspėjamame spektaklyje, kuris palies kiekvieną, kam rūpi ne tik estetika, bet ir žmogiškieji ryšiai.

 

Teatro edukacija – procesas, leidžiantis patirti teatrą iš vidaus

Lapkričio 28 d. jaunajai kartai siūloma galimybė dalyvauti teatro edukacinėje programoje „Procesas“. Klaipėdos jaunimo teatro profesionalai kvies vaikus ir paauglius „pasimatuoti“ aktoriaus profesiją. Dalyviai mokysis atlikti įvairius teatrinius pratimus ir išbandyti save teatro scenoje. Ši programa ne tik gilins jaunuolių supratimą apie teatrą, bet ir skatins kūrybiškumą bei saviraišką, leidžiant vaikams ir jaunuoliams atrasti savo kūrybinius gebėjimus galias per interaktyvias veiklas.

 

Kultūrinės atskirties mažinimas ir bendruomenės įtraukimas

Teatro programoje – skirtingų žanrų spektakliai, supažindinsiantys su šiuolaikiniu jaunatvišku vakarų Lietuvos teatru. Profesionalių teatrų gastrolės Rumšiškėse leidžia ne tik susipažinti su Rumšiškėms geografiškai tolimomis teatro trupėmis ir jų kūryba, bet ir plėsti vietos gyventojų kultūrinį akiratį, mažinti socialinę mažesnių Lietuvos miestelių ir gyvenviečių atskirtį. Svarbu paminėti, kad tokie projektai kaip šis yra reikšmingi ne tik kultūriškai, bet ir socialiai, nes jie sukuria galimybes įvairaus amžiaus žmonėms patirti aukštos kokybės meną, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.

 

Kvietimas į spektaklius

Visus Rumšiškių miestelio ir apylinkių, taip pat Kaišiadorių rajono gyventojus kviečiame nepraleisti šių unikalių teatro renginių, kurie ne tik suteiks naujų įspūdžių, bet ir padės suprasti, koks įvairiapusis gali būti šiuolaikinis teatras. Šį spalį ir lapkritį nepraleiskite progos prisiliesti prie teatro magijos arčiau savo namų – Rumšiškėse.

Visi spektakliai bei edukacija – nemokami.