Nijolės Adukonienės edukacija-degustacija ,,Šakotis – pyragas nuo iešmo”.

🌸 Trečiadienio vakarą nuvilnijusi vasariška liūtis nesutrukdė pravieniškiečiams susiburti Pravieniškių salėje ir dalyvauti kulinarinio paveldo puoselėtojos Nijolės Adukonienės edukacijoje-degustacijoje ,,Šakotis – pyragas nuo iešmo”.
Edukacijos pradžioje tradicinė amatininkė supažindino su šakočio atsiradimo Lietuvoje istorija ir pristatė Kaišiadorių muziejus parengtą parodą ,,Pyragas nuo iešmo, baumkuchenas, raguolis ir šakotis. Vieno įspūdingo kepinio istorija”.
Įdomus muziejininkės pasakojimas, malonūs degustuojamo skirtingų istorinių laikotarpių šakočių ir plikomos morkų kavos kvapas, pašnekesiai prie bendro stalo apie kepimo techniką, receptus ir skonines savybes, dalinimasis prisiminimais, kūrė ypatingą šventinę nuotaiką.
❤️ Dėkojame Nijolei Adukonienei už labai įdomią edukaciją, skanius šakočius, daugeliui neragautą morkų kavą ir tik iš vaikystės girdėto ypatingo gėrimo krupniko (Nijolės atkurto kaišiadorietiško recepto) degustaciją.
❤️ Dėkojame Kaišiadorių muziejus už parodos ekspoziciją ir edukacijos dalyviams dovanotas knygas.
🖼 Renginio erdvę puošia Rumšiškių kultūros centras menininkės Janinos Jakubauskienės parodos ,,Žydintis pasaulis” tekstilės darbai.
Tekstas Aušros Radzevičienės
Nuotraukos Editos Paulauskienės